Виховна робота



Веселка твого щастя

Мета: ознайомити учнів з поняттям «щастя», формувати уміння розрізняти його серед інших почуттів; розвивати бачення прекрасного; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати любов і повагу до матері, сім’ї, рідного краю, школи; викликати бажання робити добро, бережливо ставитись до свого здоров’я, дарувати щастя іншим.

Обладнання: вислови та прислів’я про щастя, мультимедійна презентація, квітка «Щастя».

Хід заходу

(Слайд 1) Звучить мелодія «Пісня про Україну» Н. Май.
Учитель.
Добрий день вам, люди добрі,
Що сидять у нас в господі,
Раді з святом вам вітати,
Щастя і добра бажати.

Учитель.Сьогодні ми поговоримо про дуже важливу річ в житті людини - про щастя, про те, що означає бути щасливим і що треба для цього робити, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти. Тож спробуємо з’ясувати що таке щастя, висловимо свої думки, а також дізнаємося, що потрібно для того, щоб бути щасливим.
І наш виховний захід я хочу почати віршем.

ЩАСТЯ (Слайд 2)
Щастя - це вічна дорога земна,
Щастя - це літо, зима і весна,
Щастя - це сонце, злива і сніг,
Щастя - це пісню ділити на всіх,
Щастя - це віра в добро і любов,
Щастя - це музика вільних дібров,
Щастя - це друзі і рідний твій дім.
Щастя - це світ, подарований всім.

Учитель.
На наше свято  пропоную взяти усмішку, гарний настрій та серце наповнене добротою.
(Слайд 3)
Презентація «Україна».  

Учениця.
Давайте усмішки всім дарувати.
І друзям, і гостям, і мамі, і тату.
Хай радість злітає у небо, як птах.
І добрі слова звучать на вустах.

Учень.
   Гостей наших радо усіх зустрічаєм,
   Для них привітання від класу ми маєм.
   Ми хочем, щоб ви всі щасливі були,
   Щоб смуток й невдачі назавжди пішли.

Учитель.
             Щоб діточки ваші здорові росли,
             Щоб радість і спокій у дім ваш несли,
             Щоб був у вас достаток завжди,
             Щоб ви не знали ніколи біди.

   Діалог між ведучими.
-   Альонко, як ти думаєш, побажання збуваються.
-   Так, збуваються.     Мені мама розповідала, що щирі побажання мають велику силу.
-   Значить, я буду щасливою. Мені завжди рідні і друзі бажають щастя. Ти знаєш, яке воно?
-   Ні, не знаю. Але думаю, що сьогодні ми все зрозуміємо. Адже учні 1-Б класу запрошують усіх на свято «Веселка твого щастя». (Слайд 4)
Учениця 1. Вам відома казка про «Квітку-семицвітку», яка робила людину щасливою, виконуючи її бажання.
Учениця 2. Кажуть число 7 магічне.
Учениця 3.  А я чула, що воно щасливе. 
Учениця 4. У світі багато чого позначено цим числом. 
Учениця 5. Сім днів у тижні.
Учениця 6. Сім раз відміряй, а раз відріж.
Учениця 7. А ще людина буває на сьомому небі від щастя.
Учениця 8. А мені найбільше подобається веселка, у якій виграє дивовижних сім кольорів.
Учениця 9. Сьогодні ми створимо нашу квітку-семицвітку. Квітку, яка цвістиме усе наше життя.
 Учитель. Шановні гості, батьки, дорогі діточки, мабуть, немає такої людини серед нас, якій б не бажали щастя.  Мені здається, що щастя ­– різнокольорове. Ви можете заперечити мені, що, мовляв, воно не має кольору. Ні, у щастя є сім кольорів, як у веселки! Щастя кольорове, воно веселе, дивовижне, радісне, прекрасне, захоплююче, піднесене! Воно робить людину світлою, наділяє її силою, впевненістю у собі. Ось таке воно – щастя!
Учениця. А що ж треба для щастя?
Учні.   
-     А для щастя треба зовсім небагато:
-     Сонце, зорі, небо і весела хата.
-     А у хаті рідні, друзі, мама й тато
-     Щоб любов і радість там жила крилата.
-     Щоб були стосунки в сім’ях добрі, щирі.
-     І зростали дітки в злагоді і мирі.
-     І щоб був достаток, все було, як треба
-     Ой, для щастя, мабуть, трохи більше треба?
-     Ще краса безмежна, ріки і долини,
-     І любов, як море треба для людини.
-     І знання, і творчість, радість безупинна.
-     Кожен раз щось інше.
-     Ти ж на те й Людина?!
Учитель. Перший колір щастя - це життя, яке подарували вам батьки. 

 Презентація – «Родина» (Слайд 5)

Гра-розминка.
Учитель. У кожного із вас є сімя. Щоб дізнатися про ваших рідних, пограймо в гру.
Підніміть ручки, у кого є сестри. Простягніть ручки вперед, у кого є брати. Присядьте, у кого є бабуся. Поставте руки на пояс, у кого є дідусь. Поплескайте в долоні, у кого є прабабуся.  Потупайте, у кого є прадідусь. А тепер, у кого є дружна і весела родина, пострибайте.
Так, великі у вас сімї та дуже дружні!

Учениця.
Добре дітям бути в дружнім колі,
У дворі привільно, гарно в школі,
Та найкраще – тільки в рідній хаті,
Коли поруч з нами мама й тато.

Учитель. Все на землі починається з мами. Вона дала кожному з нас найцінніше життя! (Слайд 6)
Вона перша в житті пригорнула кожного із нас. Наділила теплом, подарувала любов. Без неї ми б не бачили цього дивовижного, незбагненого і такого цікавого світу!

Учень.
Ще в колисці немовля
Слово «мама» промовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати,
Матінка,
Матуся
Мама,
Мамонька,
Мамуся!
Називаю тебе я,
Рідна ненечко моя!

Учениця.
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво - ялинка.

Учениця.
Від мами – і літери й слово,
І зроблена разом обнова....
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.

Учень.
Мати, наша мати,
Як той янгол з неба,
Вдень і вночі знає,
Чого дітям треба.

Учениця.
Мати, наша мати,
Мати-українка,
Хай в щасті минає
Тобі кожна днинка.

Учениця.
Мама, мамочка, матуся,
Я до неї пригорнуся.
Вона добра і привітна,
Ніби сонце в небі, світла.

Учениця.
Мамо, матінко, матусю,
Я добра від тебе вчуся.
Ти найкраща в світі мама,
Ніжна, добра і ласкава!



Учень.
         Найвища в світі цінність жити,
         Сміятись, мріяти, любити,
         І дивуватися красі.
         Яке це щастя на землі!

Учні виконують пісню «Мама» (сл. М. Мазур, муз. В. Гуменчук).

Учень.
 Думка відома ця й не нова:
 Тато в родині своїй - голова,
 Він працювати сумлінно нас вчить,
 Доньку та сина завжди захистить.

Учень.
  Я хочу вирости таким,
  Як тато: сильним та міцним,
  Розумним, справедливим,
  Дотепним і кмітливим.

Учениця.
  Батьки для нас - це найдорожчі люди,
  Вони піклуються і думають про нас.
  Тому вклонитись ми повинні
  За диво й за життя своїм батькам.

Учениця.
  Сім’я, родина в кожного хай буде,
  В ній стільки щастя, мудрості й тепла!
  Живіть щасливо на землі цій, люди,
  Й щоб доля ваша світлою була!

Учитель.
Другий колір щастя це жити у прекрасній країні, ім’я якій Україна.

Флешмоб  під мелодію пісні « Перлина Україна» (сл. та муз. О.Винник )
Презентація  Україна (Слайд 7)

Звучить музика.

Учитель.  Що ж таке Україна?  Україна це наша земля.  Рідний край з працелюбними, талановитими людьми, з чарівною піснею, що дивує весь світ, з невмирущими народними традиціями, з мальовничою природою. Україна – це рідна мова, якої навчила нас мама, співаючи колискову.
 
(Слайд 8) Усміхнене вікно теплої домівки, місто Кролевець, річки Десна і Сейм, рідна вулиця і школа. Тож це і є наша Батьківщина.

Гра «Добери ознаку».

Учитель. Доберіть до слів Батьківщина, Україна, Вітчизна якнайбільше ознак.  (Рідна, люба, мила, неозора, багата тощо)
(Слайд 9 )
Учитель. Батьківщина, як і мати, в кожного одна. Вона, як і життя, дається людині лиш раз. У рідному краї кожна квіточка дарує нам усмішку, кожна пташка співає тільки для нас. Яке це щастя жити на рідній землі!

Учениця.
На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси і лани...
Та тільки одна на землі Україна,
А ми її доньки й сини.

Учениця.
Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть...
Та тільки одну Батьківщину
Ми маєм... Її Україною звуть.

Учень.
Моя Батьківщина
велика країна
Весь Всесвіт для мене вона.
Найкраща у світі моя Україна
У цілому світі одна
.

Учениця.
Я тут народилась у добру годину
Тут світ пізнавати учусь.
Люблю я всім серцем свою Україну
І нею пишаюсь, горжусь.

Учень.
Моя Батьківщина це злагода й мир,
Та небо бездонне й чудове.
Це пісня чарівна, що лине до зір,
Й дитинство моє світанкове.

Учениця.
Я роси чарівна краплинка
На світ сонячно, ніжно дивлюся.
Україночка я, українка
Вам признаюся: цим я горджуся.

Учитель. Наша країна на сучасному етапі переживає складні часи. Що може допомогти українцям? Звичайно, уміння розуміти один одного, допомагати один одному, співпереживати. Українці мають славну історію і традиції. Щоб Україна стала сильною державою, нам усім треба вміти співпрацювати, чути і розуміти один одного. Мені дуже хочеться, щоб ви запалили у своїх сердечках хоча б маленький вогник гордості за те, що ви українці. Саме вам, діти, вивчати, берегти, шанувати і вивершувати. Будьте горді, чесні, розумні, любіть свій рідний край. Її майбутнє у ваших руках.

Танок  «Ми майбутнє України»

Учитель. Третій колір щастя –  здоров’я.   (Слайд 10)
Здоров’я –  це найбільше багатство людини, і воно потрібне всім, щоб радіти, сміятися, насолоджуватись життям.  Здоров’я  є найдорожчим, найціннішим у житті людини. Здорова  людина весела, щаслива.

Учениця.
   Це щастя, як нічого не болить,
   Тоді так радісно, щасливо,
   Що хочеться летіти птахом в світ,
   А все навколо просто диво!

Учень.
   Як нема у тебе сили,
   Світ тобі стає немилий.
   Бо гіркий у того вік,
   Кому завжди треба лік.
   А здорове буде тіло,
   Зробиться усяке діло!

Учень.
   Щоб здорове було тіло
   Встав і враз берись за діло,
   Та зарядкою займайся
   І водою обливайся.
   А щоб дух здоровий мати,
   Треба добрим в світі стати!

Учениця.
   Бережи здоров’я змалку,
   Бо хазяїн тіла ти.
   Щоб життя прожити довге,
   Себе треба берегти.
   Бережи одяг, доки новий, а здоров’я доки молодий.

Учениця.
   Щоб здоровим, сильним бути,
  Треба нам про сум забути.
   Спортом треба всім займатись
   І частіше усміхатись!
   Бо усміхнена людина
   Це здоров’я половина!

Учитель. Гарний настрій допомагає людині жити і бути щасливою. Коли тобі радісно, коли ти щасливий, то будь-яку роботу виконуєш  легко і просто, тобі все під силу, ти здатний подолати всі труднощі. А усмішка, наче сонечко, випромінює тепло і любов. І це так прекрасно, коли людина усміхається. Всім навколо стає гарно і тепло, легко і весело.

Зарядка.

Учитель. Четвертий колір щастя - це природа. (Слайд 11)
Бачити велич нашої природи, милуватися нею.

Звучить музика.

Учитель. Який прекрасний навколишній світ. Блакитне небо, привітне сонечко, щебет пташок, зелений килим пахучої трави з яскравими, запашними квітами. Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю,  до життя. Природа є джерелом натхнення для художникiв, письменникiв, композиторiв. Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квiтiв усе  це природа рiдного краю. Недарма природу називають ненькою. Всi ми дiти  природи.

Наш дивний свiт, такий, як казка,
Он в небi хмаронька пливе.
Тож бережи його, будь ласка,
Все в ньому гарне i живе.
Он квiтка полум’ям палає,
І ясне сонечко блищить.
Чарiвна пташечка співає:
Все в дивосвiт прийшло, щоб жить.
Учениця.
   Краса природи справжнє диво!
   Все неповторне і живе.
   Де не поглянь, скрізь так красиво:
   По небу сонечко пливе,
   Навколо височіють гори,
   Між горами дзюрчить вода,
   А ліс зелений, наче море,
   І всюди казка ожива.

 Учениця.
   Яке це щастя білий світ любити,
   І жити в ньому, і життю радіти.
   То ж треба цінувати кожну мить
   Й не опускати рук, а жити.
   І дякувати за життя своє,
   За світ, що є навколо тебе.
   За вітерець, що між гіллям снує,
   За сонце і блакитне небо.

Учень.
   Погляньте й ви навкруг, будь-ласка,
   Це ж так чудово, всюди казка!
   Пахучі трави, всюди квіти.
   Ну, як у світі не радіти!

Учениця.
   Я з подивом дивлюсь
   На сині-сині небеса.
   Гроза у небі грізна зазвучала.
   А потім враз веселонька заграла.
   Навколо мене стільки дива!
   І я у світі цім щаслива.

Гра « Треба – не можна»

Треба:
-   садити (дерева);
-   поливати (квіти);
-   підгодовувати (птахів);
-   допомагати (звірям узимку).
Не можна:
-   ламати (гілки);
-   руйнувати (мурашники);
-   ловити (метеликів);
-   руйнувати (гнізда птахів).
Звучить музика.
Учитель. Прислухайтесь до пташиного співу, до дзюркотіння струмочка, шелесту листочків і ви зрозумієте, яке це щастя чути і бачити світ! Учіться любити цю красиву землю, відплатіть їй своєю добротою, увагою, чемним поводженням, і ви зрозумієте, про що співає земля.

Учні виконують пісню «Кольоровий світ» (сл. та муз. М.Мазур).

Учитель. Четвертий колір щастя — це люблячі вірні друзі. (Слайд12)
Добре, коли поруч з вами є друзі, які завжди підтримають, зрозуміють, з якими добре і в радості і в горі. І це дійсно велике щастя - коли є поруч такі люди.
Ви ще маленькі, але у вас уже зараз є друзі. І я вам бажаю щоб і надалі в вашому серці було місце для справжніх друзів. Людина, яка має друзів – щаслива людина.

Учні виконують пісню про дружбу (сл. М. Ясакова, муз. О.Янушкевич).

Учитель. Почуття дружби, любові приходить, навчаючись у школі.

Учениця.
   Що значить любити? Мабуть – це радіти,
   Що кожного дня, щораз, щохвилини
   Тебе зустрічають і завжди радіють.

Учень.
   Це значить, що поруч за партою, в класі
   Сидить не дівчисько, а ніжна ромашка,
   Що очі у неї, мов синь, голубі,
   А усмішка сяє, як цвіт навесні.

Учениця.
   Це твій однокласник, що ніби горобчик,
   Стрибає, щебече, нестриманий хлопчик.
   Та все ж він хороший по парті сусід,
   Тому закарбуй: з ним сваритись не слід.

Учень.
   А ще означає, що кожного разу
   Біляві косички, вертляві, курчаві
   Чарують тебе і дарують тобі
   Щасливе буття у шкільному житті.

Учитель. Погляньте, які чарівні в нас дівчатка, а хлопчики справжні лицарі. Вони дівчаток не ображають, а навпаки поважають і захищають. Тому я бажаю вам дружити, любити сьогодні, завтра і завжди!
Танок «А ти мене кохаєш…» (Слайд 13)

Учитель. П’ятий колір щастя – це знання, які є для вас скарбом. (Слайд 14).

Звучить музика.

Учитель. Школа – це світла дитяча країна, у якій ви навчаєтеся, мудрішаєте і міцнішаєте. Школа, як мама. Вона так само піклується про вас, дає основу усіх знань, які необхідні людині у житті.
Все у світі здобувається людською працею. Багато людей своє щастя бачать в улюбленій професії, у плодах свого труда.
Коли людина робить свою улюблену справу, вона щаслива. Недаремно в народі говорять: «Щастя і труд поряд живуть».
Кожна людина з’являється на світ, щоб бути щасливою. Звісно, всі ми маємо різні уподобання, здібності,  прагнення: хтось  захоплюється музикою, а хтось – танцями, одні прагнуть досягти успіхів у вивченні математики, а інші хочуть писати картини, лікувати людей, дарувати людям радість.
Щоб кожен із вас досяг омріяного щастя і займався тим, до чого лежить душа і є хист, ви повинні наполегливо працювати.

Учень.
   Працю треба полюбити,
   Щоб чудово в світі жити.
   Без труда, як без води,
   Ні туди і ні сюди!

Учениця.
   Щоб в житті щасливим бути,
   Треба добре потрудитись.
   Головне себе збагнути
   Й наполегливо учитись.

Учень.
   Щоб усе на світі вміти,
   Треба волю гартувати.
   Пізнавати все хотіти.
   Раз почав, то не кидати.

Учениця. А допоможе нам у цьому школа, у якій ми навчаємося, ростимо, мудрішаємо і міцніємо. Школа дає знання, які необхідні людині у житті.

Учениця.
   Школа! Школа! Це така країна,
   Де усе цікаве і казкове!
   Там росте, навчається дитина,
   І дитинство – просто веселкове!

Учень.
   В цій країні роблять справжнє диво,
   Бо і розум, і душа світліє!
   Тут ростуть, навчаються щасливо,
   І дитина кожна все уміє!

  Учні виконують пісню «Ми – першокласники» ( сл. та  муз. М. Ровенка).

Учитель. А ось він і сьомий колір щастя – це здійснення ваших мрій! (Слайд15)
Це все, про що ми мріємо, на що сподіваємось, про що постійно думаємо і так бажаємо, щоб воно збулося. І раптом – мрія стає реальністю, вона
здійснюється – оце щастя!
Можливо, щастя має більше кольорів. Хто знає? Та я знаю лише те, що воно різнокольорове, барвисте, світле. І хай у кожного щастя буде веселкове, чисте, бо людина приходить у світ для добра і щастя.
Усі ми маємо свої мрії, на щось сподіваємося, про щось постійно думаємо. І от, коли все це здійснюється приходить щастя. Воно приносить нам радість, надію, наповнює наші серця любов’ю.
        Люди завжди спостерігали за щасливими людьми, тому з’являлись прислів’я і приказки в народній творчості.

Ось деякі з них:
(учні)
-   Без сім’ї немає щастя на землі.
-   Без здоровя немає щастя.
-   Щастя і труд поряд живуть.
-   Хто добре працює, тому і щастить.
-   Всякий свого щастя коваль.

Учитель. Медики говорять, що стан щастя, радості продовжує життя. Підніміть руку, хто з вас хотів би бути завжди щасливим. А хто хотів би дарувати щастя іншим? (Діти піднімають руку.)

Учитель. Що ж для цього потрібно?

Учениця. Для цього ми повинні виростити у своїй душі квіти щастя. Називаються вони: любов, доброта, лагідність, вірність, милосердя (Слайд16)
Учитель. Іноді щастя буває непомітним. Це дивні миті, які потрібно уміти знайти. Давайте сьогодні згадаємо ті миті, коли ви були щасливими.

(Фотопрезентація «Шкільні будні») (Слайди 17-25). 

Учениця.
   Хоч я маленька, та все розумію:
   Кожен на щастя має надію.
   Проте у житті її той не втрачає,
   Хто віру й любов у душі зберігає.

Учениця.
   Я вірю у Бога, люблю все навколо:
   Пташечку, квіточку, дружнєє коло.
   Сонце гаряче, небо безкрає,
   Мамину пісню, що серденько крає.
   Хочу любити взимку і літом
   Й бути корисною, не пустоцвітом.
   В цьому, надіюсь, є щастя моє,
   Хай кожен творить добро своє!

Учні виконують пісню «Я малюю» (сл. та муз. З.Красуляк).

Учень.
   У веселоньки згори
   Ви візьміть всі кольори.
   Квіточки такі знайдіть
   І віночок з них сплетіть.
   І над вами хай чудово
   Сяє щастя веселково!

Учитель. Дорогі діточки, завжди пам’ятайте, що щасливими треба вміти бути. А найбільше щастя для людини це робити щасливими інших.

Під мирним небом можна в щасті жити, 
Сади ростити, мріяти й творити, 
Нехай війни не знають діти, 
Іх неляка тривожна мить. 

Нехай злітає зграя голубів 
Як символ миру у блакитне небо. 
Бажання кожного без зайвих слів 
Ми хочемо миру! Нам війни не треба! 

Діти виконують художній переклад пісні «Хай завжди буде сонце!»

Учитель. Нехай буде безхмарним ваше життя, навчання легким, доля щасливою на своїй квітучій землі, поміж рідних людей! Будьте щасливими!  лайд 2).

 

https://drive.google.com/file/d/0B8PkbMddqlRqalpLRXg1Q1V6VlE/view?usp=sharing

Немає коментарів:

Дописати коментар